İletişim | 0232 463 93 00 info@artukimya.com

Hakkımızda

AR-TU Kimya Salihli'de kurulu, yılda 9.000 ton üretim kapasiteli valeks (palamut özü) fabrikasının 1998'den beri sahibidir. Ülkemizdeki özelleştirme politikasının bir sonucu olarak, bu fabrikayı, Sümer Holding' ten satın almış bulunuyoruz. Fabrikamız, teknik kalite açısından kullanılabilir valeksi üreten, tüm dünyadaki tek tesistir. Temel hedefimiz kaliteyi ve valeksin özelliklerini (molekül yapısı, penetraston seviyesi, renk, kullanım alanları vb.) sürekli olarak geliştirmektir.

İtalya, Fransa, Almanya, Hollanda, ABD ve İspanya gibi birçok ülkeye senelerdir ihraç edilen valeksin ülkemizde de kullanımının artmasını istiyoruz. Bu yüzden, işyerinizdeki tanen tüketimi hakkında (tüketim miktarı, tanen tipi vb.) vereceğiniz bilgiler, valeks ile ilgili görüş ve tavsiyeleriniz, firmamızın yurtiçi stratejisini belirlemede çok önemli bir rol oynayacaktır.

Biyoenerji aktiviteleriyle ilgili olarak, Şirket palamut atığından pelet üretmektedir. AR-TU Kimya, hali hazırda üretim sürecinde 4 kişiyi istihdam etmektedir ve kurulu pelet istasyonu kapasitesi yıllık 5.000 ton civarındadır.

İşletmemizde 2016 yılı itibari ile kızılçam kabuğu ekstraktı üretimine başlanmış olup, cari dönem üretim kapasitesi 200 ton/yıldır. Üretim yurt içi ve yurt dışı pazarlara sevk edilmeye başlanmıştır.