İletişim | 0232 463 93 00 info@artukimya.com

Yönetim

Cahit Doğan Yağcı, Onursal Başkan

Cahit 1983 yılından bu yana Ar-Tu Kimya’nın Onursal Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesidir.

1953 yılında doğan Cahit, Kimya Mühendisliği okuduğu İstanbul Üniversitesi’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi’nde ayrıca İşletme Mastırı da yapmıştır.

Cahit,1983 yılında kurmuştur Ar-Tu Kimya’yı kurmuştur ve 1992 ile 2002 yılları arasında firmayı Dow Automotove AG’nin Türkiye distribütörü haline getirmiştir.

 

Sadık Arda Yağcı, Yönetim Kurulu Üyesi

Arda 2003 yılından bu yana Ar-Tu Kimya’nın Yönetim Kurulu Üyesidir. Kendisi Cahit Doğan Yağcı’nın büyük oğludur.

1980 yılında doğan Arda, lisans eğitimini Koç Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Ayrıca Dokuz Eylül Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi görmüştür.

Arda geniş bir sektör bilgisine sahiptir ve 2013 ile 2017 yılları arasında Ar-Tu Kimya’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürütmüştür.

Geçmiş deneyimi, Dow Automotive AG ve Koç Holding’de kısa dönemli rollerini de içermektedir.

 

Faik Tuna Yağcı, Yönetim Kurulu Başkanı

2015 yılından beri Ar-Tu Kimya’nın Yönetim Kurulu Üyesi olan Tuna 2017 yılında Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. Kendisi Cahit Doğan Yağcı’nın küçük oğludur.

1989 yılında doğan Tuna, Southampton Üniversitesi Ekonomi bölümünden lisans derecesine ve Imperial College London’dan ise Finans derecesine sahiptir.

Geçmiş deneyimi, İstanbul’da HSBC ve Tekfen’dekilerin yanı sıra Los Angeles’taki SP & H’deki stajyerliklerini kapsamaktadır.

Tuna daha sonra sırasıyla Rothschild’da ve EBRD'de analist olarak görev almıştır.